Wigry Suwałki mają nowego trenera

Niedawno pracę w Wigrach Suwałki stracił Adam Fedoruk. Poznaliśmy jego następcę. Jest nim Paweł Cretti, związany w ostatnim czasie z rezerwami Pogoni Szczecin.

Wigry w zeszłym sezonie rzutem na taśmę wywalczyły utrzymanie w I lidze. I w obecnym również zaczęli nie najlepiej. W tej chwili zajmują 16. miejsce, a co za tym idzie, znajdują się w strefie spadkowej. Wyprzedzają jedynie Chrobrego Głogów i Odrę Opole.

W związku ze słabymi wynikami, z posadą szkoleniowca pożegnał się Adam Fedoruk. Trener prowadził zespół od początku lipca. Wigry pod jego wodzą wygrały zaledwie trzy z jedenastu spotkań. W ostatnim meczu z Radomiakiem, przegranym 4:1, obowiązki szkoleniowca pełnił dotychczasowy asystent, Donatas Vencevicius. Litwin poprowadzi Wigry również w następnej kolejce. Później dojdzie jednak do zmiany.

Nowym trenerem Wigier zostanie Paweł Cretti, który od kilku lat jest związany z Pogonią Szczecin. Z zespołem Portowców U-19 zdobył wicemistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów. W ostatnim czasie prowadził klubowe rezerwy, występujące w III lidze.

Dla Crettiego nie będzie to jednak pierwsza styczność z seniorskim futbolem. Wcześniej prowadził kluby z niższych lig – Gryf Kamień Pomorski i Mierzynianka Mierzyn. Można więc powiedzieć, że zespół z Suwałk to jego największe dotychczasowe wyzwanie w karierze. W Pogoni zdobył jednak doświadczenie, które może zaprocentować przy współpracy z Wigrami.

Fot. YouTube

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!