Oficjalnie: Jorge Jesus trenerem Benfiki

18.07.2020

Portugalczyk nie jest już szkoleniowcem CR Flamengo. Powrócił do klubu, który w przeszłości prowadził z wielkimi sukcesami – Benfiki. 

Od dłuższego czasu donoszono o możliwym powrocie 65-latka do swojego dawnego zespołu. Nocą polskiego czasu dotychczasowy klub trenera poinformował o zakończeniu współpracy.

„Flamengo informuje, że na spotkaniu, które odbyło się w piątek po południu, trener Jorge Jesus zapowiedział, że skorzysta z przysługującego mu umownego prawa i opuści nasz klub na rzecz powrotu do Portugalii. Flamengo, pomimo żalu po utracie zwycięskiego szkoleniowca, szanuje tę osobistą decyzję.”

Ojczyzna

Szybko stało się jasne, jaka jest najbliższa przyszłość Jorge Jesusa. Benfica także poinformowała o nowym szkoleniowcu i ostatnie medialne doniesienia się potwierdziły.

Powrót

65-letni trener związał się umową z portugalskim zespołem do końca czerwca 2023 roku. Tym samym jest to jego druga przygoda z Benfiką, którą poprzednio prowadził w latach 2009-2015. Sięgał wraz z nią wiele trofeów m.in. trzy mistrzostwa Portugalii. Na to też liczą kibice Estádio da Luz, mając doskonale w pamięci, jak słabo spisywała się ich drużyna po wznowieniu rozgrywek, czym zaprzepaściła szansę na triumf.

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2