Benfica zatrudni nowego trenera? Jorge Jesus najpoważniejszym kandydatem

07.07.2020

Benfica jest jednym z większych klubów, w których latem najprawdopodobniej dojdzie do zmiany szkoleniowca. Jorge Jesus ma być priorytetem na owe stanowisko.

Portugalski zespół pod wodzą Bruno Lage nie spełnia wymaganych oczekiwań. Celem było mistrzostwo kraju, będące przez długi okres w zasięgu drużyny z Lizbony. Po traceniu punktów z niżej notowanymi zespołami szanse na triumf zdecydowanie jednak spadły.

Stary znajomy

Nowym szkoleniowcem drużyny ze stolicy Portugalii według CMTV miałby zostać Jorge Jesus. Co ciekawe trener ten prowadził już zespół Benfiki. Zna też smak mistrzostwa, które wraz z tym klubem zdobywał trzykrotnie. Byłby to sentymentalny powrót do czasów, kiedy Benfica potrafiła sprawiać niespodziankę w europejskich rozgrywkach, dochodząc dwukrotnie do finału Ligi Europy.

Sukcesy w Ameryce Południowej

65-letni Portugalczyk pracował ostatnio daleko zza oceanem w klubie CR Flamengo, do którego trafił w 2019 roku. Również i tam święcił wielkie sukcesy, zdobywając mistrzostwo Brazylii, ale przede wszystkim Copa Liberdatores – odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów.