Dwóch piłkarzy odchodzi z Wisły Płock. Wygasają im umowy z klubem

18.07.2020

Wisła Płock jest pewna utrzymania na następny sezon w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Jednak z klubem na pewno pożegnają się Cezary Stefańczyk i Grzegorz Kuświk. 

Na temat odejścia zawodników napisał Maciej Wąsowski z „Przeglądu Sportowego”. O opuszczeniu zespołu przez Kuświka poinformował dyrektor sportowy „Nafciarzy” Marek Jóźwiak na antenie „Radia Dla Ciebie”.

Doświadczenie

Cezary Stefańczyk barwy Wisły Płock reprezentował od 2013 roku, trafiając do klubu z Górnika Łęczna. W tym czasie wystąpił dla „Nafciarzy” w 208 spotkaniach, zdobywając pięć bramek oraz notując dziesięć asyst. Ponadto grał dla kilku innych klubów: ŁKS-u Łomża, Zawiszy Bydgoszcz, ŁKS-u Łódź oraz Górniku Łęczna. Nie jest znana przyszłość zawodnika, lecz na pewno nie będzie już piłkarzem drużyny prowadzonej przez Radosława Sobolewskiego.

Odejście

Z klubem pożegna się także Grzegorz Kuświk. Napastnik trafił do Płocka zimą 2019 roku, lecz przesadnie nie zachwycił swoją grą kibiców. W tym sezonie wystąpił w 16 spotkaniach PKO Ekstraklasy, lecz zdobył w nich tylko dwie bramki. W jego przypadku także nie wiadomo, jaka jest najbliższa przyszłość piłkarza.