Ligi Mistrzów nie będzie. Nie ma też trenera. Klafurić zwolniony

01.08.2018

Dzień po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów działacze Legii zwolnili trenera. Dean Klafurić przestał pełnić obowiązki szkoleniowca pierwszej drużyny. Obecnie trwają rozmowy dotyczące zatrudnienia jego następcy. 

Po meczu ze Spartakiem Trnava, w wywiadzie po spotkaniu dla TVP Sport, prezes stołecznego klubu unikał jednoznacznej odpowiedzi na temat przyszłości trenera. Po jego minie było widać, że najchętniej szkoleniowca i kilku piłkarzy zostawiłby na Słowacji. – Teraz nie jestem w stanie nawet myśleć o zmianie trenera. Tym, czego potrzebujemy, jest swego rodzaju stabilizacja. Natomiast z drugiej strony mamy oczekiwania wobec tego, co robimy. Pewnie popełniliśmy błędy, skoro jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. W trakcie lata nie osłabiliśmy zespołu, wręcz odwrotnie, więc wydawałoby się, że nie powinniśmy być w tym miejscu, w którym jesteśmy – stwierdził Mioduski.

W środę klub zwolnił trenera. – Obecnie trwają rozmowy dotyczące zatrudnienia nowego szkoleniowca, które powinny zostać zakończone w ciągu dwóch tygodni. Do tego czasu obowiązki pierwszego trenera przejmie Aleksandar Vukovic przy wsparciu obecnego sztabu – napisano na oficjalnej stronie Legii.

Chorwat pracę w Legii rozpoczął we wrześniu 2017 roku. Wpierw był asystentem trenera Romeo Jozaka, a w kwietniu tego roku został pierwszym szkoleniowcem. Doprowadził stołeczny klub do mistrzostwa kraju, a także sięgnął z nim po Puchar Polski. Wśród potencjalnych następców Klafuricia wymienia się byłego selekcjonera Adama Nawałkę. Mioduski jednak zaprzecza. Co nie oznacza, że taki scenariusz nie jest możliwy.