Ligi Mistrzów nie będzie. Nie ma też trenera. Klafurić zwolniony
01.08.2018

Dzień po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów działacze Legii zwolnili trenera. Dean Klafurić przestał pełnić obowiązki szkoleniowca pierwszej drużyny. Obecnie trwają rozmowy dotyczące zatrudnienia jego następcy. 

Po meczu ze Spartakiem Trnava, w wywiadzie po spotkaniu dla TVP Sport, prezes stołecznego klubu unikał jednoznacznej odpowiedzi na temat przyszłości trenera. Po jego minie było widać, że najchętniej szkoleniowca i kilku piłkarzy zostawiłby na Słowacji. – Teraz nie jestem w stanie nawet myśleć o zmianie trenera. Tym, czego potrzebujemy, jest swego rodzaju stabilizacja. Natomiast z drugiej strony mamy oczekiwania wobec tego, co robimy. Pewnie popełniliśmy błędy, skoro jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. W trakcie lata nie osłabiliśmy zespołu, wręcz odwrotnie, więc wydawałoby się, że nie powinniśmy być w tym miejscu, w którym jesteśmy – stwierdził Mioduski.

W środę klub zwolnił trenera. – Obecnie trwają rozmowy dotyczące zatrudnienia nowego szkoleniowca, które powinny zostać zakończone w ciągu dwóch tygodni. Do tego czasu obowiązki pierwszego trenera przejmie Aleksandar Vukovic przy wsparciu obecnego sztabu – napisano na oficjalnej stronie Legii.

Chorwat pracę w Legii rozpoczął we wrześniu 2017 roku. Wpierw był asystentem trenera Romeo Jozaka, a w kwietniu tego roku został pierwszym szkoleniowcem. Doprowadził stołeczny klub do mistrzostwa kraju, a także sięgnął z nim po Puchar Polski. Wśród potencjalnych następców Klafuricia wymienia się byłego selekcjonera Adama Nawałkę. Mioduski jednak zaprzecza. Co nie oznacza, że taki scenariusz nie jest możliwy.

typy dnia
kurs 2.36
Liverpool FC – Manchester United
Salah strzeli gola
TAK
kurs 1.62
FC Barcelona – Granada
Barcelona liczba bramek 2,5
+
kurs 2.30
Genoa – AS Roma
Edin Dzeko strzeli gola
TAK
kurs 2.92
Real Madryt – Sevilla
Real Madryt wygra do 0
TAK
550PLN
Oferta VIP!
GRAMGRUBO550