Wzmocnienia na ekstraklasę. Gergo Kocsis przechodzi do Podbeskidzia Bielsko-Biała

19.07.2020

Władze beniaminka przyszłego sezonu ekstraklasy już teraz myślą o wzmocnieniach. W najbliższych dniach ogłoszenie pierwszego transferu.

Przed 4 dniami drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała zapewniła sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na kolejki przed końcem podopieczni Krzysztofa Brede są liderem tabeli 1. ligi. Obecna kadra wymaga jednak wzmocnień przed nowym sezonem.

Początek transferów

Według „Przeglądu Sportowego”, do zespołu Górali ma dołączyć Gergo Kocsis. Transfer zostanie ogłoszony na dniach, zawodnik musi tylko pomyślnie przejść testy medyczne. Węgier pozostaje bez klubu od początku bieżącego miesiąca. Jego ostatnim pracodawcą był Zalaegerszegi TE.

Wychowanek Augsburga

26-latek w zakończonym sezonie ligi węgierskiej wystąpił w 26 spotkaniach, w których zanotował 3 asysty. Warto odnotować, że Kocsis jest wychowankiem niemieckiego Augsburga. Znaczną część kariery piłkarskiej spędził jednak w rodzimym kraju. W przeszłości występował w młodzieżowej reprezentacji. Defensywny pomocnik jest wyceniany na kwotę 225 tys. euro przez serwis „Transfermarkt.de”.