Uraz Jana Bednarka. Jak długo potrwa pauza polskiego obrońcy?

19.07.2020

Niepokojące wieści docierają do nas z Wysp Brytyjskich. Reprezentant Polski doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry.

Jan Bednarek nie znalazł się w kadrze Southampton na niedzielny mecz z Bournemouth. Spotkanie zakończyło się wygraną 2:0 drużyny Polaka po bramkach Danyy’ego Ingsa oraz Che Adamsa. Zespół Southampton FC na kolejkę przed końcem Premier League zajmuje 11. miejsce w tabeli.

Jak długa pauza?

Menadżer Ralph Hassenhuttl w wypowiedzi udzielonej stacji „BBC” stwierdził, że absencja Bednarka jest związana z urazem mięśniowym. Trener nie chciał ryzykować pogłębienia kontuzji. Polak nie wystąpił w meczu ligowym po raz pierwszy od 5 miesięcy. Nie wiadomo, jak długo potrwa pauza.

Filar Southampton

24-latek zagrał w 34 spotkaniach bieżącego sezonu ligi angielskiej, w których zdobył 1 bramkę i zanotował 1 asystę. Jest pierwszym wyborem Hassenhuttla na pozycji środkowego obrońcy. Jego obecna umowa ze Świętymi obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Jego bilans w reprezentacji Polski to 1 gol w 21 meczach. Należy się spodziewać, że wychowanek Lecha Poznań będzie podstawowym piłkarzem Jerzego Brzęczka podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy.