2. liga: Niespodziewana porażka GKS-u Katowice. Stal Stalowa Wola zwycięża

19.07.2020

W końcówce rozgrywek 2. ligi kibice są świadkami zaskakujących rozstrzygnięć. Porażkę poniósł kolejny już faworyt.

Walka o awans do 1. ligi wygląda bardzo interesująco. Wydaje się jednak, że zespoły zainteresowane promocją nie wytrzymują presji kibiców. W niedzielę zaskakującą porażkę z Resovią odnotował Widzew Łódź. Inną drużyną, która nie spełniła oczekiwań, okazał się GKS Katowice.

Nieoczekiwana przegrana

Podopieczni Rafała Góraka przegrali 0:2 w meczu wyjazdowym ze Stalą Stalowa Wola. Autorem pierwszej bramki w 8. minucie był Szymon Jarosz. Wynik rywalizacji został ustalony jeszcze przed przerwą, ponieważ Kamil Śpiewak trafił do siatki w 42. minucie. Na chwilę obecną Katowiczanie zajmują miejsce premiowane barażami o awans do 1. ligi.

Stal Stalowa Wola – GKS Katowice 2:0 (2:0)

1:0 Szymon Jarosz 8′

2:0 Kamil Śpiewak 42′

Stal: Pietrzkiewicz, Sobotka, Witasik, Kiercz, Jarosz, Zmorzyński, Mroziński (Stelmach 77′), Płonka (Waszkiewicz 87′), Ciepiela (Chromiński 69′), Jopek, Śpiewak (Szczutowski 90′)

GKS: Mrozek, Michalski (Wojciechowski 76′), Jędrych, Janiszewski (Dejmek 46′), Rogala, Kiebzak, Stefanowicz (Urynowicz 58′), Gałecki, Błąd, Woźniak (Pawłas 58′), Kurbiel