Piast Gliwice melduje się na podium. Remis z Cracovią

19.07.2020

Zespół Waldemara Fornalika zaledwie zremisował z Cracovią. Mimo straty punktów, Piast zajął 3. miejsce w końcowym rozrachunku.

Przy swojej wygranej i sprzyjającym wyniku w meczu Lecha Poznań, Piast miał możliwość zdobycia wicemistrzostwa Polski. Gliwiczanie nie zdołali jednak zwyciężyć z drużyną prowadzoną przez Michała Probierza i zostali ulokowani na najniższym stopniu podium. Cracovia zajęła 6. miejsce. Warto odnotować, że po meczu Jorge Felix został nagrodzony tytułem piłkarza sezonu ekstraklasy.

Najniższy stopień podium dla Piasta

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Przez dużą część meczu na prowadzeniu była Cracovia. W 29. minucie Cornel Rapa dograł do Mateusza Wdowiaka, który zdobył pierwszą bramkę. Dopiero w 74. minucie Piast wyrównał stan rywalizacji za sprawą Tomasza Jodłowca, asystował Gerard Badia.

Piast Gliwice – Cracovia 1:1 (0:1)

0:1 Mateusz Wdowiak 29′

1:1 Tomasz Jodłowiec 74′

Piast: Plach, Konczkowski, Korun, Huk, Kirkeskov, Alves (Badia 57′), Jodłowiec, Sokołowski, Milewski, Parzyszek (Steczyk 65′), Vida (Tuszyński 83′)

Cracovia: Hrosso, Rapa, Helik, Dytiatjew, Pestka, Hanca, van Amersfoort, Loshaj (Dimun 52′), Fiolić (Thiago 75′), Wdowiak, Vestenicky (Pik 86′)