1. liga: Bez bramek w meczu Termaliki Nieciecza z GKS-em Jastrzębie

19.07.2020

W przedostatniej kolejce 1. ligi kibice byli świadkami bezbramkowego remisu w rywalizacji GKS-u Jastrzębie z Termaliką Nieciecza.

Po 33 kolejkach na 2 szczeblu rozgrywkowym znamy już 2 drużyny, które bezpośrednio awansują do ekstraklasy. W przeciwieństwie do najwyższej ligi, w ostatniej serii gier nie będzie brakowało emocji, ponieważ sytuacja nie jest klarowna w górnej połowie tabeli, a także w strefie spadkowej.

Emocje w ostatniej serii gier

Zespół Mariusza Lewandowskiego miał szansę na zwycięstwo, natomiast jedenastki w 45. minucie gry nie zdołał wykorzystać Roman Gergel, Marusz Pawełek popisał się wówczas udaną interwencją. Po tym remisie Termalica zajmuje 6. miejsce, które jest premiowane barażami i ma tylko 1 punkt przewagi nad Chrobrym Głogów. Drużyna z Jastrzębia-Zdroju czeka trudna walka o utrzymanie ponieważ zajmuje 15. miejsce z 1 oczkiem ponad Olimpią Grudziądz, która znajduje się w strefie spadkowej.

GKS 1926 Jastrzębie – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0

Roman Gergel (niewykorzystany rzut karny) 45′

GKS: Pawełek, Kulawiak, Jaroszek, Szymura, Gojny, Skórecki (Galuska 57′), Mróz, Tront, Jadach, Ali, Adamek (Szczepan 69′)

Termalica: Loska, Grzybek, de Amo, Putiwcew, Grabowski, Wasielewski (Miković 82′), Bezpalec (Purece 64′), Jovanović, Wlazło, Misak (Shamsin 72′), Gergel