Claude Puel wróci do Premier League? Francuz jednym z kandydatów do zastąpienia Nigela Pearsona
20.07.2020

Będziemy świadkami trenerskiego powrotu do Premier League? Jak informuje “Daily Mail”, zwolnionego z Watfordu Nigela Pearsona może zastąpić były menedżer m.in. Leicester City, Claude Puel. 

Francuski szkoleniowiec miałby przed sobą dosyć niespotykane wyzwanie. Puel przejąłby Watford na dwie kolejki przed końcem sezonu. Celem drużyny byłoby rzecz jasna utrzymanie w lidze.

Zaskakujące zwolnienie

Angielskie media nie kryły zaskoczenia, gdy okazało się, że Nigel Pearson nie dokończy sezonu w roli menedżera Watfordu. Popularne “Szerszenie” zanotowały zwyżkę formy i były naprawdę blisko utrzymania. Wygrane nad Norwich oraz Newcastle znacznie oddaliły widmo spadku. Jednak po porażce z West Hamem uznano, że pora rozstać się z Pearsonem.

Puel strażakiem?

Teraz drużynę miałby objąć Claude Puel. Francuz ma całkiem bogate trenerskie CV. Na przełomie wieków zdobył z Monaco mistrzostwo oraz Superpuchar Francji. Potem z powodzeniem prowadził m.in. Niceę. W 2016 roku objął stery w Southampton, by ponad rok później przejąć ekipę Leicester City. “Lisy” prowadził do lutego 2019 roku.

Wymagający terminarz

Puela w Watfordzie czekałoby wybitnie trudne zadanie.Co prawda “Szerszenie” mają trzy punkty przewagi nad osiemnastą w tabeli Aston Villą, lecz w dwóch ostatnich meczach zmierzą się z Manchesterem City oraz Arsenalem.