Możliwe zmiany w ofensywie Juventusu. Douglas Costa odejdzie z klubu?

20.07.2020

Juventus cały czas poszukuje wzmocnień ofensywy. Żeby jednak ktoś przyszedł, odejść musi ktoś. Z klubem może się pożegnać Douglas Costa. 

Informację przekazało „Tuttosport”. Gdyby udało się sprzedać Brazylijczyka, turyńczycy postaraliby się o sprowadzenie Raula Jimeneza.

Nieudany sezon

Douglas Costa w trwającym sezonie nie cieszy się szczególnym uznaniem ze strony Maurizio Sarriego. Piłkarz z reguły jest tylko rezerwowym. Od momentu restartu rozgrywek, Brazylijczyk ani razu nie wyszedł na boisko od pierwszej minuty. Pomimo tych statystyk, graczem ma być zainteresowany Manchester City oraz Paris Saint-Germain.

Świetna forma na angielskich boiskach

Do Juventusu miałby natomiast powędrować Raul Jimenez. Meksykański napastnik trafił do Wolverhampton latem 2018 roku z Benfiki Lizbona. Piłkarz z miejsca zaadaptował się w nowej lidze, strzelając w pierwszym sezonie 13. bramek i dokładając do tego 8. decydujących podań. Między innymi dzięki jego postawie beniaminek Premier League zajął wysoką, siódmą pozycję na zakończenie sezonu. W obecnej kampanii Jimenezowi idzie jeszcze lepiej. Na dwa mecze przed końcem Meksykanin zdobył już 17. goli i dorzucił 6. asyst.