Napastnik łączony z Legią Warszawa. Mario Gavranović na radarze

20.07.2020

Zespół mistrza Polski aktywnie działa na rynku transferowym. Czy uda się poczynić wzmocnienia, które pomogą w awansie do europejskich pucharów?

Już jakiś czas temu Legia Warszawa potwierdziła za pośrednictwem swoich mediów, że do drużyny Aleksandara Vukovicia dołączy Filip Mladenović z Lechii Gdańsk. To był dopiero początek transferów stołecznego klubu. Wzmocnienia rywalizacji wymaga pozycja napastnika.

Poszukiwania napastnika

Portal „4-4-2.com” podaje, że Legioniści wyrażają zainteresowanie sprowadzeniem Mario Gavranovicia z Dinama Zagrzeb. Informację o zakusach Legii potwierdził także na swoim Twitterze Adam Dawidziuk z „Legia.net”. Innym klubem, który zgłasza akces po Szwajcara, jest FC. St Gallen. To kolejny napastnik łączony z zespołem mistrza Polski. Wcześniej przymierzany był Harlem Gnohere z rumuńskiego FCSB.

Przeszłość w Bundeslidze

Gavranović zagrał w 19 spotkaniach tego sezonu ligi chorwackiej, w których strzelił 4 gole i zanotował 1 asystę. Wcześniej występował między innymi w takich klubach, jak niemieckie Schalke 04, czy FSV Mainz 05. Jego bilans w reprezentacji Szwajcarii to 22 mecze i 7 bramek. Po zakończeniu sezonu ligowego Dinama 30-latek stanie się zawodnikiem z kartą na ręku. Portal „Transfermarkt.de” wycenia go na kwotę 1,6 mln euro.