Maciej Bartoszek o sytuacji Korony Kielce: To niedorzeczne działanie

21.07.2020

Wciąż niepewna jest przyszłość Korony Kielce. O zaistniałej sytuacji postanowił się wypowiedzieć obecny szkoleniowiec.

Warto przypomnieć, że w poniedziałek odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy klubu, podczas którego miało dojść do zapowiadanego dokapitalizowania spółki, jednak nic z tego nie wyszło. Zgromadzenie zostało przerwane do 4 sierpnia, ponieważ nie pojawił się na nim przedstawiciel niemieckich właścicieli. Głos zabrał trener zespołu z Kielc w wypowiedzi dla magazynu „Cały Ten Sport”.

Maciej Bartoszek:

To niedorzeczne i niezrozumiałe dla mnie działanie. Nie rozumiem celu takiego postępowania i w jakim kierunku ma to zmierzać. Takiego rozwiązania można było się spodziewać tylko w najczarniejszych przewidywaniach, ale niestety tak się stało. Jako trener mam związane ręce i duży ból głowy. Ale niestety, nie wiemy nic i pozostaje nam tylko czekać na jakieś pozytywne rozwiązanie tych spraw. Zespół nie jest w stanie normalnie funkcjonować i przygotować się do sezonu, w sytuacji kiedy będzie trzeba do tego momentu czekać na decyzje. To jest nierealne i dobrze o tym wszystkim wiemy.

Przyszłość pod znakiem zapytania

W zakończonym w weekend sezonie ekstraklasy Kielczanie zajęli 15. miejsce. Sytuacja klubu jest bardzo niepokojąca. Należy dopuszczać wariant, w którym Korona nie przystąpi do rozgrywek 2020/21 1. ligi.