Pierre Højbjerg odejdzie z klubu? Everton poważnie zainteresowany

22.07.2020

Już niedługo możemy być świadkami transferu pomiędzy klubami Premier League. Pierre Højbjerg miałby trafić z Southampton do drużyny Evertonu. 

„Telegraph” poinformowało, że włodarze „Świętych” zaakceptowali ofertę 25 milionów euro ze strony Evertonu za swojego pomocnika. Tym samym zawodnik nie opuściłby Premier League, przenosząc się do nowego klubu.

Spore doświadczenie

24-latek jest piłkarzem doświadczonym, mając na uwadze jego wiek. Póki co wystąpił w 109 spotkaniach najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej, zdobywając w nich cztery bramki oraz notując pięć asyst. Do Southampton przeniósł się latem 2016 roku z Bayernu Monachium, kosztując 15 milionów euro. Ponadto jest reprezentantem Danii, w której wystąpił w 33 meczach, mając na swoim koncie trzy trafienia.

Zainteresowanie

Media donosiły także informacje, że duńskim piłkarzem interesuje się także szefostwo Tottenhamu, jednak na ten moment faworytem do pozyskania zawodnika jest drużyna, którą prowadzi Carlo Ancelotti. Everton zajmuje obecnie jedenastą pozycję i nie ma możliwości awansu na wyższą lokatę.