Patowa sytuacja w sprawie wykupu Kyle’a Walkera-Petersa. Tottenham chce włączyć w transakcję jednego z graczy Southampton

16.07.2020

Southampton jest zdecydowany na wykup prawego obrońcy Tottenhamu, Kyle’a Walkera-Petersa. Problem mogą stanowić żądania londyńskiego klubu. 

Jak informuje „Sky Sports”, Tottenham chce włączyć w transakcję pomocnika „Świętych”. Piłkarzem tym ma być Pierre-Emile Hojbjerg.

Podstawowy prawy defensor

Kyle Walker-Peters od momentu wypożyczenia na St Mary’s Stadium stał się pierwszym prawym obrońcą w zespole Ralpha Hasenhuttla. 23-letni Anglik okazał się godnym zastępcą Cedrica Soaresa, który trafił do Arsenalu. Southampton chciałoby wykupić piłkarza za około 10 milionów euro. Tottenham ma jednak dla „Świętych” inną propozycję.

„Spurs” chcą wymiany

Finaliści ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów chcieliby wzmocnić drugą linię. Jednym z kandydatów jest Pierre-Emile Hojbjerg. I to właśnie reprezentanta Danii „Koguty” chciałyby włączyć do transakcji. Zachwycony tym pomysłem nie jest menedżer Southampton. Hasenhuttl widzi w Hojbjergu lidera drugiej linii. Ciekawe zatem, czy odmowa sprzedaży środkowego pomocnika nie będzie wiązała się ripostą Tottenhamu w sprawie Walkera-Petersa.