Ferran Torres zdecydowany na Manchester City. Piłkarz Valencii bardzo blisko transferu do Premier League

23.07.2020

Wydaje się, że nic nie stanie na przeszkodzie transferu Ferrana Torresa do Manchesteru City. Według „Eurosportu” zawodnik Valencii podjął decyzję o przenosinach na Etihad.

Piłkarz miałby być następcą Leroya Sane, który odszedł do Bayernu Monachium. Ferran Torres jest wyceniany przez portal „Transfermarkt” na 45 milionów euro. Najprawdopodobniej jednak „The Citizens” będą musieli wyłożyć większe pieniądze.

Chaos w Valencii

Sytuacja w drużynie Valencii powoduje konieczność sprzedania jednego z czołowych zawodników. Hiszpański klub w bieżącym sezonie występował w kończącej się w sierpniu edycji Ligi Mistrzów, docierając nawet do 1/8 finału. W rozgrywkach 2020/21 Valencia nie zagra jednak nawet w eliminacjach Ligi Europy. Zespół zakończył bowiem sezon LaLigi dopiero na dziewiątym miejscu. Brak europejskich pucharów oznacza duże straty finansowe dla klubu, które będzie trzeba załatać najpewniej poprzez sprzedaż między innymi Ferrana Torresa.

Zastępstwo za odchodzących graczy

Z drużyny Manchesteru City odszedł już Leroy Sane. Z klubem pożegna się również David Silva. Siła ognia ekipy Pepa Guardioli zostanie więc mocno okrojona. Ferran Torres ma dostarczyć młodzieńczą fantazję i przebojowość oraz wpuścić nieco świeżej krwi do ofensywy zespołu.