Tymoteusz Puchacz zagra w Bundeslidze? Trwają spekulacje

24.07.2020

Przed nowym sezonem dojdzie do zupełnego przemodelowania kadry poznańskiego Lecha. Media informują o możliwym odejściu obrońcy.

Do drużyny Dariusza Żurawia dołączyli już Mikael Ishak, Alan Czerwiński oraz Filip Bednarek. Władze klubu poinformowały o odejściu Christiana Gytkjaera, Bogdana Butko, Tomasza Cywki i Karola Szymańskiego.

Zainteresowanie Niemców

Kolejnym piłkarzem, który może opuścić Poznań, okazuje się być Tymoteusz Puchacz. Według portalu „Polskapilka.pl” lewy obrońca znajduje się w kręgu zainteresowań niemieckich klubów. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Spekuluje się, że zastąpić go miałby Slobodan Urosević z Partizana Belgrad. Innym zawodnikiem, który może trafić do Bundesligi, jest Kamil Jóźwiak.

Młodzieżowy reprezentant

21-latek wystąpił w 35 meczach ligowych w zakończonym sezonie, w których strzelił 3 gole i zanotował 5 asyst. Jest wychowankiem Kolejorza. W przeszłości był wypożyczany do Zagłębia Lubin oraz GKS-u Katowice. Był częścią kadry Jacka Magiery podczas mistrzostw świata do lat 20 rozgrywanych w Polsce.