Milan zremisował z Atalantą. Obie drużyny oddalają się od celów na zakończenie sezonu [WIDEO]

24.07.2020

Na otwarcie 36. kolejki Serie A piłkarze Milanu zremisowali 1:1 z Atalantą. Podział punktów nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn.

Gole w dzisiejszym meczu zdobyli Hakan Calhanoglu oraz Duvan Zapata. Goście mieli szansę na zwycięstwo, lecz Rusłan Malinowski nie wykorzystał rzutu karnego.

Sporo emocji w pierwszej części gry

Mecz rozpoczął się udanie dla gospodarzy. Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego w 14. minucie popisał się Hakan Calhanoglu. Piłkarz z trudnej pozycji uderzył w samo okienko bramki Atalanty.

W 26. minucie faulowany w polu karnym był Rusłan Malinowski. Ukrainiec był faulowany przez Lucasa Biglię. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki, lecz świetną interwencją popisał się Gianluigi Donnarumma. Włoch utrzymał Milan na prowadzeniu.

Taki stan rzeczy utrzymał się jednak jedynie przez osiem minut. Piłka w polu karnym trochę szczęśliwie trafiła pod nogi Duvana Zapaty, który z zimną krwią umieścił piłkę w siatce.

Zastój w drugiej połowie

Dużo gorsze widowisko mogliśmy oglądać w drugiej części gry. Nie padła w nim żadna bramka. Mecz zakończył się remisem 1:1. Jeśli Inter wygra jutro z Genoą, Atalanta straci drugą pozycję w ligowej tabeli. Natomiast w przypadku zwycięstwa Romy nad Fiorentiną, strata Milanu do piątego miejsca będzie wynosić już cztery punkty.

AC Milan – Atalanta Bergamo 1:1 (1:1)

1:0 – Hakan Calhanoglu 14′

1:1 – Duvan Zapata 34′

Milan: Donnarumma – Laxalt, Gabbia, Kjaer, Calabria, Biglia (61′ Krunić), Kessie, Rebić (60′ Leao), Calhanoglu (61′ Bonaventura), Saelemaekers (69′ Castillejo), Ibrahimović

Atalanta: Gollini – Toloi (46′ Sutalo), Caldara, Djimsiti, Hateboer, de Roon, Freuler (69′ Pasalić), Gosens (69′ Castagne), Malinowski (57′ Muriel), Gomez (90′ Colley), Zapata