Oficjalnie: Shinji Okazaki przedłużył kontrakt z Huesca SD

25.07.2020

Zwycięzcy Segunda Division nie próżnują. Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała, że umowę z klubem przedłużył Shinji Okazaki. 

Japończyk trafił do zespołu z Hueski w latem 2019 roku i potrafił udowodnić swoją wartość. Został najlepszym strzelcem klubu w niedawno zakończonym sezonie, a sama drużyna wraz z nim awansowała do rozgrywek La Liga. Nowy kontrakt wiąże go z klubem do końca czerwca 2021 roku.

Doświadczony zawodnik

34-latek trafił do Hueski z innego hiszpańskiego zespołu – Malagi. Jednak zapamiętany przez większość kibiców jest z jego przygody w Leicester City. Był on częścią składu, który sprawił największą niespodziankę w dziejach Premier League, zdobywając tytuł mistrzowski. Japończyk ma na swoim koncie dziewiętnaście bramek w tych rozgrywkach oraz osiem asyst. W zakończonych rozgrywkach zaplecza La Ligi Okazaki trafił do siatki dwanaście razy, będąc liderem w klasyfikacji strzelców swojego zespołu. Ponadto uzbierał aż 119 występów w kadrze narodowej swojego kraju.

Beniaminek

Huesca SD wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej po roku. Zajęła pierwszą pozycję, gromadząc 70 punktów, o jeden więcej niż drugi w tabeli zespół Cadiz CF. Decyzja o przedłużeniu umowy z Okazakim wydaje się jak najbardziej słuszną decyzją.