Remis wystarczył Bytovii. Klub z Bytowa zagra w barażach o 1. ligę

25.07.2020

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego 2. ligi nie brakowało niespodzianek. Poznaliśmy komplet zespołów, które zagrają w barażach.

Jedną z drużyn, która będzie miała możliwość wywalczenia awansu do 1. ligi jest Bytovia Bytów. Podopieczni Adrian Stawskiego zaledwie zremisowali 2:2 z Górnikiem Polkowice, natomiast rezultaty w innych rywalizacjach ułożyły się pomyślnie. Bytovia zajęła ostatecznie 4. miejsce w tabeli i w półfinale baraży podejmie Stal Rzeszów.

Remis na koniec

W sobotnim starciu nie brakowało bramek. W 27. minucie pierwszego gola zdobył Eryk Sobków i w ten sposób Górnik objął prowadzenie. 9 minut później doszło do wyrównania za sprawą Piotra Giela. W 68. minucie drugiego gola dla Bytovii strzelił Karol Czubak. Wynik na 2:2 w 81. minucie ustalił Sobków, który zdołał wykorzystać podyktowaną chwilę wcześniej jedenastkę.

Górnik Polkowice – Bytovia Bytów 2:2 (1:1)

1:0 Eryk Sobków 27′

1:1 Piotr Giel 34′

1:2 Karol Czubak 68′

2:2 Eryk Sobków (rzut karny) 81′

Górnik: Kopaniecki, Fryzowicz, Karmelita (Kowalski-Haberek 67′), Opałacz, Magdziak, Sobków, Mucha (Ekwueme 71′), Wacławczyk, Szuszkiewicz, Baranowski, Baszak (Radziemski 76′)

Bytovia: Gostomski, Deleu, Piekarski, Memić, Liberacki, Kwiatkowski (Bielawski 46′), Czubak, Zawistowski, Feruga (Lech 78′), Ameyaw, Giel (Hołtyn 85′)