Stal Stalowa Wola przegrała z Pogonią Siedlce i została zdegradowana

25.07.2020

Drużyna ze Stalowej Woli żegna się z 2. ligą. Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego zadecydowała o zdegradowaniu Stali.

Stalówka poniosła porażkę 0:3 na własnym stadionie w rywalizacji z Pogonią Siedlce. W ten sposób podopieczni Szymona Szydełko dołączyli do takich klubów, jak Elana Toruń, Legionovia Legionowo, czy Gryf Wejherowo, i w przyszłym sezonie zagrają w 3. lidze. Pogoń Siedlce ostatecznie zajęła 10 miejsce w tabeli 2. ligi z bezpieczną 3-punktową przewagą nad strefą spadkową.

Stal zdeklasowana

Piłkarze Pogoni od pierwszego gwizdka przeważali w tej rywalizacji. Pierwszą bramkę w meczu na chwilę przed zejściem do szatni zdobył Marcin Kozłowski. 9 minut po przerwie było już 2:0 za sprawą napastnika Marcina Firleja. W 84. minucie wynik na 3:0 dla zespołu gości swoim trafieniem ustalił Kamil Walków, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie.

Stal Stalowa Wola – Pogoń Siedlce 0:3 (0:1)

0:1 Marcin Kozłowski 45′

0:2 Marcin Firlej 54′

0:3 Kamil Walków 84′

Stal: Pietrzkiewicz, Sobotka (Szczutowski 58′), Witasik, Kiercz (Stelmach 58′), Jarosz, Zmorzyński (Szifer 71′), Mroziński, Płonka, Chromiński (Waszkiewicz 58′), Jopek, Śpiewak

Pogoń: Misztal, Margol, Ocenas, Brodziński, Olszewski, Wojtuszek, Repka, Marciniec (Barciak 89′), Kozłowski (Mójta 65′), Wiktoruk (Kluzek 78′), Firlej (Walków 82′)