Bez zmian w górnej połowie tabeli. Termalica Nieciecza w barażach

25.07.2020

Klub z Małopolski zwyciężył w spotkaniu kończącym sezon zasadniczy 1. ligi. Słoniki przedłużyły swoje szanse na awans do ekstraklasy.

Rywalizacja Termaliki Nieciecza z Odrą Opole zakończyła się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 1:0. Jedyną bramkę w meczu w 73. minucie zdobył Piotr Wlazło, który wykorzystał rzut karny odgwizdany chwilę wcześniej. Odra Opole, która w końcowej fazie rozgrywek walczyła o byt w 1. lidze, zajęła 13. miejsce z 2-punktową przewagą nad strefą spadkową.

Słoniki zagrają w barażach

Zespół Mariusza Lewandowskiego zajął ostatecznie 6. miejsce w tabeli i weźmie udział w barażach o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. W meczu półfinałowym podejmie na wyjeździe Wartę Poznań. Zaplanowano, że spotkanie odbędzie się we wtorek 28 lipca o godzinie 20:40. Zwycięzca tej rywalizacji będzie rywalem Radomiaka Radom, lub Miedzi Legnica.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Odra Opole 1:0 (0:0)

1:0 Piotr Wlazło (rzut karny)  73′

Termalica: Loska, Grzybek, de Amo, Putiwcew, Grabowski, Wasielewski, Purece,  Jovanović, Wlazło, Misak (Shamsin 63′), Roman Gergel

Odra: Kuchta, Tabiś, Kostrzycki, Żemło, Winiarczyk, Mikinić (Czernysz 74′), Niziołek, Czyżycki, Bonecki, Janus (Błanik 49′), Skrzypczak (Sluga 80′)