Ole Gunnar Solskjaer: „Chcemy zdominować ten mecz”

26.07.2020

Dopiero w ostatniej kolejce Premier League rozstrzygnie się, które ekipy dołączą do Liverpoolu oraz Manchesteru City i awansują do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Kandydatów jest trzech, a miejsca tylko dwa.

O zajęcie pozycji premiowanej grą w Champions League walczą Chelsea, Manchester United oraz Leicester City. Dwa ostatnie zespoły zmierzą się dzisiaj w bezpośrednim starciu.

Odważne zapowiedzi Solskjaera

Na przedmeczowej konferencji prasowej menedżer „Czerwonych Diabłów”, Ole Gunnar Solskjaer zapowiedział chęć zdominowania dzisiejszego spotkania przeciwko ekipie Brendana Rodgersa.

Napracowaliśmy się, aby w przyszłym roku zagrać w Lidze Mistrzów. Nie możemy wyjść na ten mecz i myśleć o tym, jaki będzie wynik. Musimy wyjść z zamiarem rozegrania spotkania na jak najwyższym poziomie, który pozwoli nam osiągnąć dobry rezultat. Chcemy tam pojechać i zdominować mecz

Sytuacja w tabeli

Przed 38. kolejką Manchester United zajmuje trzecią pozycję w tabeli. Ma jednak tyle samo punktów co Chelsea, oraz jedynie oczko więcej od dzisiejszego rywala. Jeśli zatem piłkarze norweskiego menedżera przegrają z „Lisami”, a na Stamford Bridge gospodarze wywalczą choćby remis z Wolverhampton, „Czerwone Diabły” w sezonie 2020/21 będą musiały zadowolić się występami w rozgrywkach Ligi Europy.