Arsenal złoży ofertę za Joelsona Fernandesa. „Kanonierzy” zamierzają pozyskać nastoletniego piłkarza

26.07.2020

Według informacji portugalskich mediów, Arsenal zamierza złożyć ofertę za Joelsona Fernandesa. 17-latek znajduje się w orbicie zainteresowań „Kanonierów” już od dłuższego czasu.

Jak podaje „TVI24”, pierwsza propozycja ma opiewać na około 15 milionów euro. Na razie nie wiadomo, czy taka kwota zadowoli działaczy Sportingu Lizbona.

Stawiają na młodzież

Joelson Fernandes występuje głównie w drużynie Sportingu do lat 23. W dorosłym zespole wystąpił raptem cztery razy. Nie przeszkadza to Arsenalowi, który chciałby pozyskać utalentowanego lewoskrzydłowego. Byłby to również czytelny sygnał, że Mikel Arteta chciałby odważniej postawić na młodych zawodników. Nie tak dawno kontrakty z klubem przedłużył Gabriel Martinelli oraz Bukayo Saka.

Dwa mecze do końca sezonu

Zanim „Kanonierzy” wezmą się na poważnie za transfery, muszą najpierw rozegrać jeszcze dwa spotkania w bieżącym sezonie. Dzisiaj o godzinie 17:00 piłkarze Mikela Artety zagrają na własnym stadionie z walczącym o utrzymanie Watfordem. 1 sierpnia zmierzą się na Wembley w finale Pucharu Anglii. Ich rywalem będzie Chelsea.