Gabriel Martinelli z nowym kontraktem. Nadzieja Arsenalu zostaje
04.07.2020

Arsenal za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował o przedłużeniu kontraktu z Gabrielem Martinellim. Zawodnik podpisał długoterminowy kontrakt.

Budowę kadry na nowy sezon Mikel Arteta rozpoczyna od negocjacji z wciąż potrzebnymi mu zawodnikami. Nowy kontrakt podpisał Martnelli. Ofertę umowy na nowych warunkach otrzymał także Pierre-Emerick Aubameyang – jego przyszłość wyjaśni się w najbliższych tygodniach.

Arteta stawia na młodzież

Brazylijczyk związał się z Arsenalem do końca czerwca 2024 roku, co dowodzi tego, że Arteta wiąże z nim długoterminowe plany. Trener klubu z Emirates Stadium odważnie stawia na inne nowe twarze, takie jak m.in. Eddie Nketiah, Reiss Nelson, Bukayo Saka, czy Joe Willock.

Szybka aklimatyzacja

19-latek jest wychowankiem brazylijskiego Corinthians. Do Londynu trafił latem ubiegłego roku z klubu Ituano za kwotę 6,7 mln euro. Od początku bieżącego zaskakująco często dostawał szanse gry w pierwszej drużynie. Młodzieżowy reprezentant Brazylii zagrał w 14 meczach Premier League, w których zdobył 3 gole. Portal “Transfermarkt.de” wycenia go obecnie na kwotę 25 mln euro.