Liverpool sięgnie po Ozana Kabaka? Jürgen Klopp chętny pozyskania zawodnika
26.07.2020

Według informacji niemieckiego “Bild” Jürgen Klopp chce pozyskać piłkarza Schalke – Ozana Kabaka. Za rok w życie miałaby wejść klauzula odstępnego za zawodnika wynosząca 45 milionów euro. 

Liverpool nie zwalnia tempa. Po zdobytym mistrzostwie Premier League klub w dalszym ciągu myślą o poprawie gry zespołu. “Bild” donosi, że celem Jürgena Kloppa stał się Ozan Kabak. Z drugiej strony “Sky” podaje informacje, że tylko wysoka kwota skłoniłaby włodarzy Schalke do sprzedaży zawodnika.

Młody talent

Kabak należy do utalentowanej grupy środkowych obrońców. Do klubu z Gelsenkirchen trafił latem 2019 roku, przechodząc ze Stuttgartu za kwotę 15 milionów euro. W tym sezonie Bundesligi wystąpił w 26 spotkaniach, zdobywając trzy bramki i notując jedną asystę. Na swoim koncie ma mistrzostwo Turcji w barwach Galatasaray SK. 20-latek w zeszłym roku zdążył zadebiutować w dorosłej reprezentacji swojego kraju.

Nieudany sezon drużyny

Z jednej strony Kabak budzi zainteresowanie jednej z najlepszych zespołów na świecie. Z kolei Schalke zakończyło sezon Bundesligi na dwunastej pozycji, tracąc do Bayernu Monachium 43 punkty. S04 natomiast sami zgromadzili tylko 39 oczek.