Legia Warszawa szuka wzmocnień w Portugalii. Na radarze Richard z CD Tondeli

27.07.2020

Kolejne nazwisko jest wymienianie w kontekście transferu do drużyny mistrza Polski. Na radarze znalazł się zawodnik z ligi portugalskiej.

Władze Legii Warszawa potwierdziły już wcześniej sprowadzenie Filipa Mladenovicia z Lechii Gdańsk. W ostatnich dniach spekulowało się także o możliwości sprowadzenia Josipa Juranovicia z Hajduka Split.

Agent potwierdza

Jak poinformował brazylijski serwis „Revista Colorada”, w kręgu zainteresowań Legionistów znalazł się Richard Alexandre Birkheun Rodrigues z CD Tondeli. Jego agencja menadżerska potwierdziła informację o zakusach stołecznego klubu. Richard jest ofensywnym pomocnikiem, który może występować również w roli prawoskrzydłowego.

Roczny kontrakt

Brazylijczyk ostatni okres spędził na wypożyczeniu w Tondeli z Internacionalu Porto Alegre. 20-latek w 28 spotkaniach ligi portugalskiej strzelił 2 gole i zanotował 2 asysty. W przeszłości reprezentował barwy także Vila Nove Futebol Clube. Portal „Transfermarkt.de” wycenia go na kwotę 625 tys. euro. Umowa z Internacionalem obowiązuje jeszcze przez rok.