Legia Warszawa wzmocni prawą obronę? Josip Juranović jednym z kandydatów
26.07.2020

Jedną z pozycji, którą przed startem nowego sezonu powinna wzmocnić Legia Warszawa jest prawa strona obrony. Włodarze mistrza Polski zamierzają sprowadzić do stolicy defensora z Chorwacji.

Jak informuje “Super Express”, Legia jest zainteresowana wykupieniem Josipa Juranovicia. Piłkarz występuje w drużynie Hajduka Split.

Reprezentant kraju

Zawodnik występuje w obecnym klubie od 2015 roku. W zakończonym sezonie ligi chorwackiej rozegrał dla Hajduka 32. spotkania, w których strzelił dwie bramki oraz zanotował trzy asysty. Juranović jest kapitanem swojego zespołu. Piłkarz otarł się już o grę w dorosłej reprezentacji Chorwacji. Do tej pory zaliczył dwa występy. Ostatni mecz w kadrze rozegrał w listopadzie ubiegłego roku.

Wygasający kontrakt

Atutem Legii podczas potencjalnych negocjacji jest kończąca się umowa Juranovicia z Hajdukiem. Piłkarz jest związany z obecnym pracodawcą do końca czerwca 2021 roku. Według dziennikarzy “Super Expressu”, aby sprowadzić do Warszawy zawodnika, mistrz Polski musiałby liczyć się z wydatkiem rzędu 400 tysięcy euro.