Cracovia została ukarana za korupcję. Pięć punktów i milion złotych grzywny

27.07.2020

Drużyna z Krakowa została ukarana za korupcyjną przeszłość. Czy kara jest adekwatna do czynu popełnionego przed laty?

Warto przypomnieć, że sprawa Cracovii dotyczy ustawiania wyników spotkań w sezonie 2003/04. Przed kilkoma dniami władze klubu zaproponowały Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej wysokość kary, której są skłonne się poddać. Federacja przystała na propozycję i ukarała Pasy grzywną w wysokości 1 mln zł, a także odjęciem 5 punktów na starcie przyszłego sezonu Ekstraklasy.

Komunikat PZPN:

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej po rozpoznaniu sprawy klubu MKS Cracovia S.S.A., obwinionego o przewinienie dyscyplinarne korupcji w piłce nożnej w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004, postanowiła uwzględnić wniosek MKS Cracovia S.S.A. o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności dyscyplinarnej i ukarać klub karą pieniężną w wysokości 1.000.000 zł oraz karą pozbawienia 5 punktów w rozgrywkach Ekstraklasy w nadchodzącym sezonie.

Przyjęto warunki klubu

Zespół Michała Probierza zajął 7. miejsce w zakończonym sezonie najwyższej klasy rozgrywkowej. Przed 3 dniami Cracovia zwyciężyła w rozgrywkach Pucharu Polski pokonując w finale Lechię Gdańsk w stosunku 3:2.