Kamil Grosicki chce pokazać się w Premier League

27.07.2020

Kamil Grosicki wraz z West Bromwich Albion awansował do rozgrywek Premier League. Piłkarz tym samym powróci do elitarnej ligi po trzech sezonach spędzonych na jej zapleczu. 

Do ostatniej kolejki ważyły się losy drugiego zespołu, który uzyska bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Ostatecznie udało się to drużynie West Bromu. W barwach tego klubu występuje Kamil Grosicki.

Wywiad

Z zawodnikiem porozmawiał Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego” m.in. o roku kontraktu w West Bromie.

„Tak, ale nie było żadnych rozmów o nowej umowie. Chcę pokazać się w Premier League, teraz jednak muszę odpocząć, a później jak najlepiej przyszykować się do gry. Mentalne nastawienie również będzie ważne, bo czeka mnie – bardzo na to liczę – ekscytujący sezon. Przypominam, że poza rozgrywkami w Anglii, wystąpimy z reprezentacją w mistrzostwach Europy. Muszę walczyć, by na zgrupowanie przyjechać w roli piłkarza grającego w Premier League. Dam całego siebie, żeby stało się to faktem. Od najmłodszych lat marzyłem, by kiedyś zagrać w lidze angielskiej i nie mówię tego ot tak, by pochlapać językiem. Moje marzenie się spełniło. Piłka wspaniale potrafi wynagrodzić wysiłek. I love this game!”

Sezon

Kamil Grosicki w tym sezonie EFL Championship występował w barwach dwóch klubów. Z początku grał dla Hull City, następnie dla wspomnianego West Bromu. Łącznie pojawiał się na murawie w 42 spotkaniach, zdobywając osiem bramek i notując siedem asyst.