Oficjalnie: Juliusz Letniowski wypożyczony do Arki Gdynia

27.07.2020

Juliusz Letniowski najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w Arce Gdynia. O przenosinach zawodnika poinformowały oba kluby na swoich stronach internetowych.

Kampanię 2020/2021 Juliusz Letniowski rozegra dla klubu z Gdyni. Co ciekawe jest on wychowankiem Lechii Gdańsk. Jednak po sezonie na zapleczu PKO Ekstraklasy ma powalczyć o skład w Lechu Poznań.

Komunikat

W komunikacie zamieszonym na stronie Lecha Poznań możemy przeczytać słowa Dariusza Żurawia na temat wypożyczenia zawodnika.

– Urazy uniemożliwiły Julkowi pokazanie pełni swoich umiejętności. Wspólnie zdecydowaliśmy więc, że najważniejsza jest teraz regularna gra i stąd to wypożyczenie. Arka będzie dobrym miejscem dla rozwoju zawodnika, a po tym sezonie spędzonym w pierwszej lidze liczymy, że wróci do nas, powalczy o wyjściowy skład i wtedy pokaże pełnię swoich umiejętności – powiedział trener Dariusz Żuraw.

Spadek

Arka Gdynia zajęła czternastą pozycję w tabeli i tym samym pożegnała się z rozgrywkami PKO Ekstraklasy. Do Wisły Kraków zajmującej bezpieczną pozycję zabrakło drużynie prowadzonej ostatnio przez Ireneusza Mamrota pięć punktów. Pozostałymi zespołami, które opuściły Ekstraklasę są Korona Kielce i ŁKS Łódź.