Jorge Felix: „Kibice mnie proszą, żebym nie szedł do Legii”

28.07.2020

Wciąż nie wiadomo, w którym klubie będzie występował w przyszłym sezonie najlepszy piłkarz zakończonych rozgrywek ekstraklasy.

Kluczowy piłkarz Piasta, Jorge Felix, może przebierać w ofertach. Trudno przypuszczać jednak, żeby pozostał na kolejny okres w Gliwicach. Wcześniej mówiło się o możliwym transferze do Legii Warszawa, bądź ligi egzotycznej. Na temat swojej przyszłości Hiszpan wypowiedział się w rozmowie z „Super Expressem”.

Jorge Felix:

Piast zrobił wszystko, aby mnie zatrzymać. Jestem za to wdzięczny. Jednak mam także inne oferty i muszę się nad tym zastanowić. Jeszcze nic nie jest przesądzone. W Gliwicach dobrze się czuję, kibice mnie kochają. Ale muszę myśleć o przyszłości, bo mam już 29 lat. Chciałbym spróbować sił w innym klubie. Jak na razie mój agent zbiera oferty, a ja odpoczywam, bo w tym roku urlop jest bardzo krótki. Kibice mnie proszą, żebym nie szedł do Legii czy do Górnika (śmiech).

Piłkarz sezonu

28-latek wystąpił w 33 spotkaniach sezonu 2019/20 ekstraklasy,  w których strzelił 16 goli i zanotował 4 asysty. Wychowanek Atletico Madryt spędził 2 sezony w drużynie Waldemara Fornalika. Serwis „Transfermarkt.de” wycenia go obecnie na kwotę 800 tys. euro.