Mickey van der Hart przeszedł operację. Prawdopodobnie straci całą rundę

28.07.2020

Problemy kadrowe Lecha Poznań. Z gry na dłuższy czas wypada piłkarz, który do tej pory przez większość czasu występował w podstawowym składzie.

Do zespołu Dariusza Żurawia dołączyli już Filip Bednarek, Mikael Ishak oraz Alan Czerwiński. Niewykluczone, że władze klubu postarają się o transfer jeszcze jednego bramkarza.

Straci całą rundę?

We wtorek Mickey van der Hart przeszedł w Holandii operację barku. Według Krzysztofa Pawlaczyka ze sztabu medycznego Lecha, wszystko przebiegło pomyślnie, natomiast przerwa zawodnika może potrwać nawet 5 miesięcy. Oznacza to, że przez niemal całą rundę jesienną Żuraw będzie miał na tej pozycji do wyboru wspomnianego Bednarka oraz młodego Miłosza Mleczko.

Wychowanek Ajaksu

26-latek trafił do Poznania przed sezonem na zasadzie wolnego transferu z PEC Zwolle. Wystąpił w 34 spotkaniach polskiej ekstraklasy, w których 13 razy udało mu się zachować czyste konto. W przeszłości był członkiem akademii Ajaksu Amsterdam, a także młodzieżowym reprezentantem Holandii. Jego kontrakt z Kolejorzem zakończy się 30 czerwca 2022 roku. Portal „Transfermarkt.de” wycenia van der Harta na kwotę 475 tys. euro.