PKO Ekstraklasa: Bartosz Nowak zostanie zawodnikiem Górnika Zabrze?

28.07.2020

Jak informuje Piotr Koźmiński z „Super Expressu” nowym zawodnikiem Górnika Zabrze zostanie Bartosz Nowak, który występował ostatnio w Stali Mielec.

Stal Mielec awansowała do rozgrywek PKO Ekstraklasy, lecz najprawdopodobniej drużynę opuści jeden z liderów zespołu – Bartosz Nowak. Nowym pracodawcą zawodnika miałby zostać Górnik Zabrze.

Świetny na zapleczu

26-latek w tym sezonie wystąpił w 34 spotkaniach Fortuna 1 Ligi, w których zdobył trzynaście bramek i tyle samo asyst, a ogółem w tych rozgrywkach zgromadził ich kolejno 33 i 26. Nowak gra na pozycji środkowego pomocnika. Swego czasu donoszono, że piłkarzem zainteresowana jest Lechia Gdańsk. Jednak wydaje się, że zawodnik w przyszłym sezonie będzie występował w Górniku Zabrze.

Zakończony sezon

Klub z Zabrza zakończył rozgrywki PKO Ekstraklasy na dziewiątej pozycji, gromadząc na swoim koncie 53 punkty. Tyle samo oczek uzbierały także zespoły Rakowa Częstochowa i Zagłębia Lubin. Najwięcej bramek w tym sezonie ligowym dla Górnika miał Igor Angulo, który szesnaście razy trafiał do siatki rywali.