Znamy skład finału o awans do rozgrywek PKO Ekstraklasy. Warta Poznań dołączyła do Radomiaka Radom

28.07.2020

Warta Poznań podejmowała u siebie Termalikę w drugim półfinale baraży o awans do rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Pierwszym finalistą w walce o ostatnie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce został Radomiak Radom, który wygrał swoje spotkanie 3:1 przeciwko Miedzi Legnica. Klub z Radomia mógł wyczekiwać już na swojego rywala w decydującym meczu.

Przebieg meczu

Na groźną sytuację musieliśmy czekać do 11. minuty, gdy po strzale Mariusza Rybickiego futbolówka poleciała na słupek. W obramowanie trafił także Mateusz Grzybek, do piłki doszedł Patrik Misak, lecz jego dobitka okazała się nieskuteczna. Gol padł dopiero w drugiej połowie, kiedy to prowadzenie objęła drużyna Warty. Bramkę zdobył po uderzeniu głową Michał Jakóbowski. Sędzia uznał trafienie dopiero po analizie VAR. W końcówce spotkania doskonałą okazję miał Wlazło, lecz trafił wprost w bramkarza gospodarzy. Warta awansowała do finału baraży, gdzie zmierzy się z Radomiakiem Radom.