Fulham FC wygrało w dwumeczu z Cardiff City. W finale play-offów czeka Brentford FC

30.07.2020

Dzisiejsze spotkanie nie do końca ułożyło się po myśli podopiecznych Scotta Parkera, natomiast udało się wyeliminować zespół rywala.

Czwartkowe spotkanie półfinałowe fazy play-off Championship zakończyło się porażką Fulham FC z Cardiff City w stosunku 1:2. Dzięki 2-bramkowej wygranej w pierwszym meczu, to klub z Craven Cottage podtrzymał szansę na promocję do Premier League. W finałowym meczu baraży Fulham podejmie na Wembley inny zespół z Londynu, czyli Brentford FC. Spotkanie zaplanowano na wtorek 4 sierpnia.

Zwycięstwo w dwumeczu

Dzisiejsza rywalizacja zaczęła się pomyślnie dla piłkarzy Neila Harrisa. Wynik w 8. minucie otworzył Curtis Nelson, który głową trafił do siatki po dośrodkowaniu Joe Rallsa. Kilka sekund później było już 1:1, ponieważ zawodnicy gospodarzy błyskawicznie wyprowadzili atak po wznowieniu gry. Asystował Bobby Reid, na listę strzelców wpisał się Neeskens Kebano. Wynik na 1:2 w 47. minucie ustalił swoim trafieniem Lee Tomlin.

Fulham FC – Cardiff City 1:2 (1:1)

0:1 Curtis Nelson 8′

1:1 Neeskens Kebano 9′

1:2 Lee Tomlin 47′

Fulham: Rodak, Christie, Hector, Ream, Bryan (Le Marchand 90′), Reed, Cairney, Onomah, Kebano (Kamara 46′), Knockaert (Odoi 76′), Reid

Cardiff: Smithies, Bacuna, Morrison, Nelson, Bennett, Ralls, Vaulks, Pack (Tomlin 46′ (Whyte 84′)), Murphy (Paterson 81′), Hoilett (Mendez-Laing 46′), Ward (Glatzel 71′)

Wynik pierwszego meczu: Cardiff City 0:2 Fulham FC