Sandro Tonali w Interze Mediolan. W poniedziałek prezentacja nowego nabytku

31.07.2020

Lada moment zostanie potwierdzony nowy nabytek podopiecznych Antonio Conte. Perspektywiczny piłkarz zwiększy rywalizację w środku pola.

Inter Mediolan nie osiągnął w tym sezonie zamierzonego celu, czyli mistrzostwa Włoch. Po raz kolejny złudzeń nie pozostawił Juventus, który przed kilkoma dniami zapewnił sobie ten tytuł. Władze Nerazzurrich nie będą żałowały wydatków na transfery, aby w przyszłym sezonie odebrać Scudetto zespołowi Starej Damy.

Prezentacja na dniach

Jak poinformowało „Corriere della Sera”, w najbliższych dniach Inter ogłosi transfer, który od dłuższego czasu był zapowiadany przez media. W poniedziałek Sandro Tonali z Brescii Calcio uda się na testy medyczne i jeżeli wszystko przejdzie pomyślnie, to złoży podpis pod umową. Brescia otrzyma za Włocha kwotę odstępnego w wysokości około 35 mln euro. Według spekulacji, Tonali ma zarabiać 2,5 mln euro rocznie.

Zbyt dobry na Serie B

20-latek zagrał w 34 meczach bieżącego sezonu Serie A, w których zdobył 1 bramkę i zanotował 7 asyst. Drużyna młodego piłkarza na kolejkę przed końcem jest pewna, że zostanie zdegradowana do niższej ligi. Środkowy pomocnik jest 3-krotnym reprezentantem Włoch.