Szokujące doniesienia. Skra Częstochowa chciała 2 miliony za wycofanie się z 2. ligi

31.07.2020

Niepokojące wieści docierają do nas z niższego szczebla rozgrywkowego. Klub zgodził się wycofać swoją drużynę z ligi w zamian za pieniądze.

Przypomnijmy, że Stal Stalowa Wola w ostatecznym rozrachunku została zdegradowana z 2. ligi. Władze tego klubu podjęły działania, by zespół pozostał na dotychczasowym poziomie rozgrywek. Liczono na to, że komisja PZPN przystanie na ich propozycję i 2. liga będzie liczyła 20 drużyn. Wniosek Stali został odrzucony.

Propozycja korupcyjna?

Według portalu „TVN24.pl”, nie była to ostatnia próba utrzymania. Jak podaje źródło, Stalówka otrzymała ofertę Skry Częstochowa. W ramach układu Skra miałaby otrzymać od Stali 2 mln zł w zamian za wycofanie się z rozgrywek. Prezes klubu ze Stalowej Woli Tomasz Solecki stwierdził, że propozycja z Częstochowy istniała, lecz została odrzucona.

Złożono zawiadomienie

Zupełnie inną wersję przedstawia Artur Szymczyk, który zarządza Skrą. Szymczyk stanowczo zaprzecza takim doniesieniom. Jak się jednak okazało, Solecki postanowił złożyć zawiadomienie do prokuratury okręgowej o możliwej propozycji korupcyjnej. W najbliższych tygodniach powinna wyjaśnić się przyszłość obu klubów.