Cracovia pozyskała Ivana Marqueza. Zwiększy rywalizację na środku obrony?
05.08.2020

Zaprezentowany został nowy piłkarz drużyny prowadzonej przez Michała Probierza. To już drugi zawodnik, który przeszedł ze spadkowicza.

Wcześniej Cracovia potwierdziła 2 transfery. Zdobywca Pucharu Polski sprowadził Marcosa Alavareza z niemieckiego VFL Osnabruch oraz Michaela Gardawskiego z Korony Kielce.

Wzmocnienie zespołu Cracovii?

W środę ogłoszono pozyskanie innego piłkarza, który ostatni czas spędził w Kielcach. Mianowice chodzi o Ivana Marqueza. Hiszpan związał się z klubem z Krakowa umową, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2022 roku. Przeszedł na zasadzie wolnego transferu. Ma zastąpić Niko Datkovicia, który pożegnał się z podopiecznymi Probierza.

Solidny ligowiec

26-latek pozostał bez pracodawcy od maja. Wówczas Korona rozwiązała kontrakt z winy piłkarza, który nie stawiał się w klubie. W minionych rozgrywkach ekstraklasy rozegrał 24 spotkania. W przeszłości Marquez występował w takich klubach, jak między innymi CA Osasuna, a także rezerwy Malagi i Atletico Madryt. “Transfermarkt.de” wycenia stopera na kwotę 325 tys. euro.