Liga Mistrzów: Barcelona melduje się w ćwierćfinale

08.08.2020

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów FC Barcelona na własnym stadionie podejmowała drużynę SSC Napoli. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla zespołu „Dumy Katalonii”.

Hiszpański klub podchodził do rewanżu z lepszym wynikiem. Pierwsze spotkanie, które rozgrywało się na Stadio San Paolo zakończyło się remisem 1:1. Bramki w tym meczu zdobywali Dries Mertens oraz Antoine Griezmann.

Przebieg meczu

Barcelona już w 10. minucie wyszła na prowadzenie. Strzelcem bramki został Clément Lenglet. W 23. minucie było już 2:0 dla „Dumy Katalonii”, a trafieniem popisał się Lionel Messi. Pod koniec pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla „Blaugrany”. Do jedenastki podszedł Luis Suarez, który pewnie pokonał bramkarza rywali. Chwilę później rzut karny wykonał Lorenzo Insigne, zmniejszając straty drużyny Napoli. W drugiej połowie na murawie pojawił się Arkadiusz Milik. Polak strzelił gola uderzeniem głową, lecz był na pozycji spalonej i sędzia słusznie bramki nie uznał. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i FC Barcelona zameldowała się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.