Gennaro Gattuso o Arkadiuszu Miliku: „Spodziewałem się po nim więcej”

29.07.2020

Włoski trener postanowił publicznie wyrazić swoje niezadowolenie z poziomu gry prezentowanego przez polskiego napastnika.

We wtorkowym meczu Inter Mediolan pewnie 2:0 pokonał na własnym stadionie drużynę SSC Napoli po golach Danilo D’Ambrosio i Lautaro Martineza. W zespole gości na szczególną krytykę zasłużył Arkadiusz Milik. Polak przez większą część czasu spędzonego na murawie był niewidoczny. Między innymi na temat gry napastnika na konferencji prasowej głos zabrał trener zespołu z Neapolu.

Gennaro Gattuso:

Milik nie zagrał dobrze. Spodziewałem się po nim więcej. Straty obu bramek można było uniknąć. Do tego nie wykorzystaliśmy swoich szans. Brakuje nam duszy, którą mieliśmy po wygraniu pucharu. Teraz znów musimy ją odzyskać. Wygraliśmy już w tym roku jedno trofeum, ale irytuje mnie, że zespół popadł w samozadowolenie. Popełniliśmy wiele błędów przed bramką. Nie można zwalać winy na nikogo. Musimy myśleć na boisku jako zespół.

Transfer lada moment?

Reprezentant Polski w ostatnich tygodniach jest tematem spekulacji transferowych na wielu łamach. W ostatnich dniach włoskie media informowały, że ustalone już zostały warunki jego przejścia do Juventusu.