Oficjalnie: Kostas Tsimikas zawodnikiem Liverpoolu

10.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała o tym, że Kostas Tsimikas został nowym zawodnikiem Liverpoolu. Piłkarz podpisał umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku. 

Lewy obrońca przenosi się do klubu z Anfield na zasadzie transferu definitywnego z greckiego Olympiakosu. 24-latek w poprzednim sezonie wystąpił w 46 meczach we wszystkich rozgrywkach, notując w nich siedem asyst. Zawodnik w drużynie „The Reds” będzie występował z numerem 21 na koszulce.

Kariera

Tsimikas zawodnikiem Olympiakosu został latem 2014 roku. Przez cały swój pobyt w klubie dwukrotnie był wypożyczany. Najpierw drugą połowę sezonu 2016/2017 spędził w duńskim zespole – Esbjerg fB. Z kolei całą kampanię 2017/2018 reprezentował barwy Willem II. W zespole Olympiakosu łącznie uzbierał 86 występów, notując dwanaście asyst.

Sezon

Liverpool został mistrzem Anglii. Na taki sukces drużyna „The Reds” czekała aż 30 lat. Drużyna prowadzona przez Jürgena Kloppa zgromadziła na swoim koncie 99 punktów, mając przewagę aż osiemnastu oczek nad drugim Manchesterem City. Z rozgrywkami Ligi Mistrzów Liverpool pożegnał się w 1/8 finału, gdzie lepszym zespołem w dwumeczu okazało się Atletico Madryt.