Michał Kopczyński w kręgu zainteresowań Warty Poznań. Blisko transferu

14.08.2020

Zespół prowadzony przez trenera Piotra Tworka potrzebuje wzmocnień, które pomogą w skutecznej walce o utrzymanie w ekstraklasie.

Dotychczas władze Warty Poznań potwierdziły transfery Daniela Bjelicy, Konrada Handzlika, Mateusza Czyżyckiego i Mateusza Kuzimskiego. Prawdopodobnie to nie koniec ruchów transferowych beniaminka.

Doświadczony ligowiec

„Janekx89” podał na Twitterze, że Warta jest blisko pozyskania Michała Kopczyńskiego. Jego dotychczasowy klub, czyli Arka Gdynia, został zdegradowany do 1. ligi, dlatego też piłkarz dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Będzie mógł wspomóc drużynę z Poznania nabytym wcześniej doświadczeniem na tym szczeblu.

Wychowanek Legii

28-latek w ubiegłych rozgrywkach ekstraklasy rozegrał 11 spotkań. Znaczną część swojej kariery spędził w Legii Warszawa, której jest wychowankiem. W sezonie 2018/19 zaliczył epizod w australijskim Wellington Phoenix. Preferuje grę na pozycji defensywnego pomocnika, natomiast z powodzeniem radzi sobie także jako stoper. „Transfermarkt.de” wycenia Kopczyńskiego na kwotę 200 tys euro.