KGHM Zagłębie: Bartosz Białek bardzo bliski transferu do Bundesligi
14.08.2020

Jak poinformował “Przegląd Sportowy” Bartosz Białek jest bliski transferu do Bundesligi. Obecnym klubem zawodnika jest KGHM Zagłębie.

Białek w ubiegłym sezonie PKO Ekstraklasy wystąpił w dziewiętnastu spotkaniach, zdobywając w nich dziewięć bramek oraz notując cztery asysty. Jednak wydaje się mocno prawdopodobne, że była to ostatnia kampania zawodnika w drużynie “Miedziowych”.

Spora kwota

“Pięć milionów euro płatne w jednej racie, do tego może nawet 10 procent od kolejnego transferu przy kwocie odstępnego w nowym klubie sięgającej 40 milionów euro” – możemy przeczytać na stronie “Przeglądu Sportowego”. Jeśli piłkarz odejdzie za wspomnianą kwotę, stanie się najdrożej sprzedanym zawodnikiem “Miedziowych” w historii klubu. Do tej pory rekordowym odejściem z drużyny KGHM Zagłębia może poszczycić się Jarosław Jach.

Nowy klub

Łukasz Olkowicz z “Przeglądu Sportowego” poinformował na swoim profilu w portalu Twitter, że Bartosz Białek jest bliski przenosin do VfL Wolfsburg.

Trenerem “Wilków” jest Oliver Glasner. Klub z Wolfsburga zajął siódmą pozycję w minionym sezonie Bundesligi, gromadząc na swoim koncie 49 punktów. Następną kampanię VfL Wolfsburg zainauguruje spotkaniem z Bayerem Leverkusen.