FC Barcelona: Samuel Umtiti zarażony koronawirusem

14.08.2020

FC Barcelona poinformowała na swojej stronie internetowej, że Samuel Umtiti miał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. 

„Piłkarz nie ma żadnych objawów, czuje się zdrowy i izoluje się w domu” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej klubu. FC Barcelona przeprowadziła testy w czwartek i Francuz to jedyny przypadek osoby, który uzyskała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

Opuścił wiele spotkań

Samuel Umtiti nie ma szczęścia w tym sezonie. Piłkarz zmagał się z kontuzjami, które wykluczyły go z wielu spotkań. Francuz miał problemy z urazami stopy i kolana. W kampanii 2019/2020 wystąpił tylko w osiemnastu meczach. Zarażenie koronawirusem z pewnością wykluczy go z dalszego udziału w tej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów.

Wielki mecz

FC Barcelona o godzinie 21:00 rozpocznie mecz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Jej rywalem w tej fazie będzie Bayern Monachium. To hitowe starcie 1/4 finału najważniejszych europejskich rozgrywek. Spotkanie odbędzie się na stadionie Estádio da Luz w Lizbonie. Sędzią meczu będzie Damir Skomina.