Transfer z Ekstraklasy do Bundesligi? Union Berlin zainteresowany Franem Tudorem

15.08.2020

Widzowie polskiej ekstraklasy są przyzwyczajeni, że piłkarze sprowadzani z lig zagranicznych przeważnie nie są wartością dodaną zespołów.

Wydaje się, że klubem, który choć w pewnym stopniu wyłamuje się ze schematu, jest Raków Częstochowa. Niebawem władze Rakowa mogą zarobić na zawodniku, który w ostatnim czasie dołączył do drużyny prowadzonej przez Marka Papszuna.

Zakusy Unionu

Według informacji niemieckiego „Bilda”, Union Berlin jest poważnie zainteresowany sprowadzeniem Frana Tudora. Warto zaznaczyć, że Chorwat dołączył do Rakowa w styczniu tego roku, natomiast już przez ten okres spisywał się na tyle dobrze, że wpadł w oko skautom klubu z Bundesligi. Na chwilę obecną nieznana jest kwota odstępnego, którą byłby skłonny zapłacić Union.

Dobre  liczby defensora

Tudor do Częstochowy trafił na zasadzie wolnego transferu, ponieważ po odejściu z Hajduka Split przez pół roku pozostawał bez pracodawcy. 25-latek większą część swojej kariery spędził w zasłużonym zespole z rodzimego kraju. Wystąpił w 16 spotkaniach minionego sezonu ekstraklasy, w których strzelił 1 gola i zaliczył 4 asysty.