Liga Mistrzów: Pierwsza taka sytuacja od 29 lat

16.08.2020

Do półfinału obecnej edycji Ligi Mistrzów awansował takie kluby jak Paris Saint-Germain, Olympique Lyon, RB Lipsk oraz Bayern Monachium. Zabrakło w tym gronie drużyn z Anglii, Hiszpanii oraz Włoch. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w sezonie 1990/1991.

Manchester City uległ we wczorajszym spotkaniu drużynie Olympique Lyon. Tym samym do 1/2 finału Ligi Mistrzów awansowały tylko zespoły z Ligue 1 oraz Bundesligi.

Pierwszy raz w nowej formule

Sytuacja, że na tym etapie nie ma już angielskich, hiszpańskich oraz włoskich klubów miała miejsce w sezonie 1990/1991, gdy rozgrywki nie nosiły nazwy Ligi Mistrzów. Wówczas był to Puchar Europejskich Mistrzów Klubowych. Wtedy to w półfinale występowały zespoły takie jak Bayern Monachium, Crvena Zvezda Belgrad, Spartak Moskwa i Olympique Marsylia.

Półfinały

W obecnej edycji Ligi Mistrzów w pierwszym spotkaniu 1/2 finału Ligi Mistrzów zmierzą się zespoły RB Lipsk oraz Paris Saint-Germain. Mecz odbędzie się 18 sierpnia. Dzień później do gry na tym samym etapie wkroczą drużyny Bayernu Monachium i Olympique Lyon. Finał rozgrywek zaplanowany został na 23 sierpnia.