Liga Mistrzów: Bayern Monachium zdeklasował Barcelonę

14.08.2020
Ostatnia aktualizacja 21 sierpnia, 2020 o 00:07

Cóż to był za mecz w wykonaniu drużyny prowadzonej przez Hansiego-Dietera Flicka! Bayern Monachium zdeklasował Barcelonę

Przed spotkaniem wiedzieliśmy, że rywalizacja FC Barcelony z Bayernem Monachium była hitowym starciem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W 1/8 finału tych rozgrywek „Katalończycy” pokonali w dwumeczu SSC Napoli. W rewanżowym meczu Barcelona wygrała 3:1 drużynę „Azzurrich”. Z drugiej strony klub ze stolicy „Bawarii” okazał się wyraźnie lepszy od Chelsea, zwyciężając w dwumeczu aż 7:1.

Przebieg meczu

„Bawarczycy” wyszli na prowadzenie już w czwartej minucie za sprawą Thomasa Müllera po składnej akcji z Robertem Lewandowskim. Chwilę później wyrównała FC Barcelona, gdyż do własnej bramki trafił David Alaba. Już w 21. minucie gola strzelił Ivan Perišić, wyprowadzając Bayern na prowadzenie. Sześć minut później na 3:1 trafił Serge Gnabry. Jednak nie było to ostatnie słowo w tej części gry. Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Thomas Müller, który wykończył dośrodkowanie Joshuy Kimmicha. Strzelanie w drugiej połowie rozpoczęła „Duma Katalonii”. W 57. minucie gola strzelił Luis Suarez. Jednak drużyna ze stolicy „Bawarii” utrzymała wysoki poziom z pierwszej części gry. Najpierw piątą bramkę dla Bayernu zdobył Joshua Kimmich. W końcówce spotkania ponownie do głosu doszedł zespół prowadzony przez Hansiego Flicka. W 82. minucie gola głową strzelił Robert Lewandowski po dośrodkowaniu Philippe Coutinho. Chwilę później to Brazylijczyk zapisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 7:2. Jednak to nie była jedyna bramka w tym meczu tego zawodnika. W 89. minucie ustalił rezultat meczu właśnie Coutinho. Bayern wygrał 8:2 i zameldował się w półfinale Ligi Mistrzów.