Oficjalnie: Maksymilian Sitek zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała

16.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała o tym, że nowym piłkarzem Podbeskidzia Bielsko-Biała został Maksymilian Sitek. Zawodnik podpisał trzyletni kontrakt z beniaminkiem PKO Ekstraklasy. 

Maksymilian Sitek do Podbeskidzia Bielsko-Biała trafił na zasadzie transferu definitywnego z Legii Warszawa. W poprzednim sezonie był wypożyczony z ekipy „Legionistów” do Puszczy Niepołomice. W tej drużynie w sezonie 2019/2020 wystąpił w 23 spotkaniach, zdobywając w nich dwie bramki oraz notując sześć asyst.

Słowa zawodnika

Na oficjalnej stronie internetowej klubu możemy przeczytać wypowiedź zawodnika po transferze do Podbeskidzia Bielsko-Biała.

„Spodobał mi się projekt, jaki przedstawił mi klub, jak również to, jak zespół Podbeskidzia jest ułożony. To sprawiło, że chętnie się tutaj pojawiłem. Sądzę, że Podbeskidzie ma duży potencjał i perspektywę na udane występy w Ekstraklasie” – powiedział Sitek.

Wymarzony awans

Podbeskidzie Bielsko-Biała zajęło drugie miejsce w Fortuna 1. Lidze. Tym samym zespół prowadzony przez Krzysztofa Brede awansował do PKO Ekstraklasy. „Górale” wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej po czterech latach nieobecności. Nowy sezon Ekstraklasy zainaugurują spotkaniem z Górnikiem Zabrze.

Fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała